WYCENIMY SYSTEM VRF!

System VRF (Variable Refrigerant Flow) to klimatyzacja przeznaczona dla większych obiektów, ponieważ umożliwia stworzenie rozległego systemu wentylacji i chłodzenia pomieszczeń. W ramach systemu VRF w budynku może być zainstalowanych nawet kilkadziesiąt jednostek wewnętrznych różnych typów, a długość rur łączących je z jednostkami zewnętrznymi może dochodzić nawet do 1000 metrów. Klimatyzacja VRF daje możliwość optymalnego chłodzenia i wentylowania dużych obiektów poprzez indywidualne lub centralne sterowanie urządzeniami.

Kolejną charakterystyczną cechą systemów VRF jest nieustanna zmiana ilości czynnika chłodniczego, który krąży w układzie klimatyzacyjnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu system zapewnia optymalną wysokość temperatury w pomieszczeniach oraz efektywne zużycie energii. Klimatyzacja VRF wykorzystuje elementy takie jak zawór rozprężny czy sprężarki inverterowe, które na bieżąco regulują ilość czynnika chłodniczego przepływającego w danym momencie przez układ.

W systemach VRF wykorzystuje się takie same klimatyzatory (jednostki wewnętrzne), jak w typowych układach split, podobny jest również agregat chłodniczy wyposażony w sprężarki inverterowe. Tym, co odróżnia klimatyzację split od systemu VRF jest sposób połączenia jednostek wewnętrznych z agregatem. Klimatyzacja VRF wykorzystuje w tym wypadku system trójnikowy.

Nasza firma przygotuje dla Państwa wycenę zarówno bardziej jak i mniej ekonomicznego systemu VRF, zarówno dwu i jak trójrurowego. Serdecznie zapraszamy do składania zapytań!

Źródło: klimatyzacjahitachi.pl

Formularz kontaktu

* Pola obowiązkowe do wypełnienia

Poprzez zaakceptowanie tych danych wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów obsługi klienta firmy MANOR, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

Dziękujemy !

Zamknij